דרצנה מרגינטה – מדריך לטיפול בעץ הדרקון

דרצנה מרגינטה, ידוע גם בתור עץ הדרקון, הוא צמח בית אלגנטי בעל עלים ארוכים ודקים עם קצוות אדומים. העלים התחתונים נושרים בהדרגה וחושפים גזע דק וארוך.

דרצנה מרגינטה אחד הצמחים הקלים ביותר לגידול, מה שהופך אותו לאידיאלי עבור מתחילים. הוא דורש תחזוקה נמוכה ויכול להחזיק מעמד שנים. הצמח מעדיף נקודה בהירה בחדר אך גם יסבול רמות אור נמוכות יותר. הוא אוהב אדמה לחה אך סובלני להשקיה לא יציבה ותתקשו מאוד להרוג אותו.

השתכנעתם? הנה איך לטפל בצמח הדרצנה שלכם בתוך הבית.

דרצנה מרגינטה טיפול

צמח דרצנה מרגינטה

הודות לסובלנות שלו למגוון רחב של טמפרטורות, דרצנה מרגינטה פופולרי מאוד כעציץ גדול לבתים ומשרדים. יש לשתול אותו באדמה מנקזת היטב ולהשקות באופן קבוע במהלך הקיץ. למרות שהם יכולים לשגשג במגוון תנאי אור, הם מסתדרים הכי טוב עם אור בהיר עקיף.

אוֹר

עצי דרקון גדלים בצורה הטובה ביותר באור בהיר אך יכולים לשרוד גם בצל חלקי. זכורו, צמחים המוחזקים במצבי אור נמוכים יותר יגדלו לאט ויפיקו עלים קטנים יותר עם צבע פחות עז. בנוסף, הקפידו לא למקם את הדרצנה מרגינטה במקום שמקבל קרני שמש ישירות – העלים שלו יכולים להישרף בקלות.

אדמה

כאשר מגדלים עץ דרקון כעציץ, השתמשו בתערובת עציצים רופפת ומנוקזת היטב. ודאו שבמיכל שתבחרו יש מקום למערכת השורשים הענפה של הצמח. חלק מהזנים מיובאים מהוואי ויגיעו עם סלע לבה – אם זה המקרה, הסר כשליש מהסלע והחליפו באדמת עציצים.

דרצנה מרגינטה השקייה

דרצנה מרגינטה

כמו עם הרבה צמחים שעמידים לבצורת, מאוד קל להתבלבל ולהשקות יתר על המידה את צמח הדרקון. כדי להבטיח שלא תטביעו אותו, המתינו עד שהחלק העליון של האדמה יתייבש לפני השקיה (לעיתים קרובות זה יכול לקחת שלושה שבועות או יותר).

אם הצמח מפתח קצוות חומים על העלים שלו, זה בדרך כלל סימן שהוא מקבל יותר מדי מים או שבמים שבהם אתה משתמש יש יותר מדי מלח או פלואוריד. כדי להימנע מפלואוריד, השקו במים מזוקקים או לא מופלרים. אם לצמח יש עלים צהובים, זה בדרך כלל אומר שהוא צריך יותר מים.

נגבו את העלים מדי פעם כדי לשמור עליהם נקיים מאבק ומבריקים, ומשכו את העלים שמתו.

טמפרטורה ולחות

עצי דרצנה מרגינטה מעדיפים טמפרטורות חמות יותר בין – 20-25 מעלות זה האידיאל מבחינתם. לחות רגילה אמורה להיות בסדר עבורם, אך אם הבית שלכם יבש במיוחד, הם יעריכו ריסוס קל כל כמה ימים.

דשן

לעצי הדרקון יש צורך נמוך יחסית בדשן והוא אינו מרכיב חיוני לקיום צמח משגשג. עם זאת, כדי להגביר את הצמיחה שלהם, אפשר לדשן אותם בקלילות בתחילת האביב עם דשן נוזלי מאוזן בשחרור מבוקר. אין לדשן בחורף.

שאלות נפוצות

עץ הדרקון
האם קל לטפל בעצי דרקון?

מאוד! זהו צמח בית קל לטיפול וסובלני מאוד לתנאים רבים.

הצמח ידידותי לבעלי חיים?

לא, הצמח נחשב רעיל לכלבים וחתולים.

כמה מהר צמח דרצנה גדל?

דרצנה מרגינטה גדל מאוד לאט. זה יכול לקחת עשור עד שהצמח מגיע לגובה של כמה מטרים בלבד.

עץ הדרקון אצלכם בסלון

אם אתם מחפשים צמח דקורטיבי שדורש תחזוקה נמוכה אז עץ הדרקון עשוי להיות מושלם עבורכם! הוא רגוע, לא זקוק לתשומת לב רבה וישאר איתכם לאורך שנים.

דרצנה מרגינטה המדגסקני יכול להיות מאושר בכל חדר, כל עוד הוא אינו חשוף לכמויות מוגזמות של אור שמש. הוא אידיאלי למשרדים ועבור חדרים עם מעט אור אך ישגשג גם במקלחת בזכות האהבה שלו ללחות.

בקיצור, כל עוד אינכם חולקים חלל עם בעלי חיים מדובר בצמח נפלא שכדאי לגדל.